Призначення:
Скринінгове обстеження населення з метою ранньої діагностики ракових захворювань молочної залози (МЗ), первинного відбору хворих та груп ризику; контроль розвитку хвороби і ефективність лікування.
Принцип дії
Контактне вимірювання температури великих площ поверхні тіла за допомогою матриці інтелектуальних датчиків; формування та комп'ютерна візуалізація карт розподілу температури (термограм) на обстеженій ділянці; статистична обробка термограм і розрахунок абсолютних і диференціальних діагностичних параметрів.
Новизна розробки
У ряді концептуальних, конструктивних і методичних рішень, сукупність яких привела до появи нового пристрою, здатного реєструвати патологічні процеси в організмі людини, що супроводжуються зміною локальної температури.
Переваги термографії
- Такі поширені методи діагностики як рентгенівська мамографія і ультразвукові дослідження фіксують лише структурні зміни в організмі людини. Між тим, відомо, що цим змінам завжди передують (часто випереджаючи на 3-10 років) фізіологічні зміни, супроводжувані підвищенням температури в тому місці, де потім виникає пухлина. Тому термографія має принципові переваги в ранньому встановленні наявності ризику виникнення хвороби. Крім того, термографія абсолютно безпечна для пацієнтів та обслуговуючого персоналу. Вона дозволяє без всякої загрози здоров'ю проводити обстеження як завгодно часто, що робить її незамінною при контролі динаміки розвитку хвороби або ефективності методів лікування.
- Концепція - вимірювання розподілу температури по поверхні залози за допомогою матриці великого числа рівномірно розподілених датчиків температури.
- Конструктив - матриця з датчиками (36 штук) розміщена на ажурною конструкції, яка мінімізує вплив паразитних каналів теплопередачі; в якості датчиків використані мікропроцесорні інтелектуальні первинні перетворювачі температури в двійковий код; датчики підключені до комп'ютера за допомогою єдиної трехпроводной шини.
- Методика - формування мозаїчної температурної карти (термограми) залози шляхом послідовного позиціонування матриці на обстежуваних ділянках; ряд спеціальних заходів щодо верифікації показників датчиків і виключенню артефактів; видача результату обстеження у вигляді кольорових і чорно-білих термограмм; розрахунок близько 30 статистичних параметрів; установка маркерів порогових значень параметрів ; друк і збереження протоколу обстеження.
Принцип контактної термографії
З двох видів термографії - дистанційної інфрачервоної та контактної - для цілей широкомасштабного скринінгу найбільш підходить саме контактна. Інфрачервона термографія широко відома в медицині. Тим не менш, вона не зайняла такого ж місця, як рентген та ультразвукові дослідження. Основні причини цього: громіздкість застосування і відносна дорожнеча. Ця технологія вимагає наявності великого термостатированого приміщення, кріогенної рідини для охолодження приймачів інфрачервоного випромінювання, калібрування цих приймачів по еталонному джерела тепла і т.д. В умовах практичної медицини широке застосування цього методу поки проблематично. З іншого боку, контактна цифрова термографія забезпечує прямий спосіб вимірювання температури (без проміжного середовища, що вносить теплові перешкоди) та безпосереднє перетворення температури в код, що виключає електромагнітні перешкоди. Ця технологія без будь-яких змін може застосовуватися в мобільному варіанті, що, знову-таки, дуже важливо для організації скринінгу.
Технічні характеристики термографа
Діапазон температур | от 20 до 38°С |
Температурна роздільна здатність | 0.06°С |
Просторова роздільна здатність | 1см |
Комп'ютерне забезпечення | портативний комп'ютер типу Note-book |
Програмне забезпечення | оригінальне на платформі Windows 7 |
Комплектність
Термограф (блок інтерфейсу), сканер, термостат, комп'ютер, програмне забезпечення, інструкція з експлуатації, керівництво для лікарів з атласом типових термограм.
Умови поставки
Термограф поставляється з вбудованим програмним забезпеченням.
|